آیت اله مبلغی گفتتجلی خدا را می توان در خدمت به مردم مشاهده کرد.

به گزارش بازتاب بروجرد، آیت اله احمد مبلغی در مراسم دعای عرفه شهرستان بروجرد اظهار داشت: روز عرفه فرصتی برای دعا و مناجات است و راز و نیاز با خدا سبب می شود تا انسان به خدا وصل گردد و انسان زمانی به تجلی می رسد که با خدا و خالصانه مناجات نماید.

وی افزود: بهترین راه ارتباط و راز و نیاز با خداف دعا کردن است و معارفی در دعاها وجود دارد که انسان را به سمت سعادت هدایت می کند از همین رو لازم است که در هنگام قرائت دعا، معنی آن هم مورد توجه قرار گیرد.

نماینده مردم لرستان در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به دعای عرفه، تصریح کرد: دعای عرفه، دعایی است که به صورت جمعی و اجتماعی در سرزمین عرفات قرائت می شود و در سایر مکانها نیز این دعا بهتر است که جمعی برگزار شود چرا که امام حسین(ع) در چنین روزی، دعای عرفه را با یارنش در عرفات قرائت نمودند.

آیت اله مبلغی عنوان کرد: یکی از بهترین راه های وصل به خدا این است که قبل از دعا، انسان خود را برای مناجات آماده نماید.

وی بیان کرد: قرآن خواندن پاداش زیادی دارد اما لازم است قرائت قرآن با معنی باشد تا تجلی رخ دهد چرا که قرآن کلام خداست و می توان با معانی آیه ها به عظمت پی برد.

نماینده مردم لرستان در مجلس خبرگان رهبری با تاکید به خدمت به مردم، گفت: تجلی خدا را می توان در خدمت به مردم مشاهده کرد، حرکت در مسیر خدمتگزاری به مردم می تواند این مهم را محقق کند و در این میان باید به تقوا هم توجه ویژه ای شود.

آیت اله مبلغی با اشاره به حرکت امام خمینی(ره) در جامعه اسلامی خاطر نشان کرد: امام خمینی(ره) عرفان را به ظهور رساند و در مبارزه با طاغوت توانست این را نمایان کند.

انتهای پیام/