منعمی گفت:تحقیق و پژوهش توسط مراکز آموزشی با هدف تبلیغ و ترویج حجاب در دستور کار قرار گیرد.

به گزارش بازتاب بروجرد، مجید منعمی در جلسه کارگروه حجاب و عفاف که در فرمانداری برگزار شد، اظهار داشت: حجاب یکی از مهمترین موضوعات و دستورات دین مبین اسلام است و هر کسی در هر جای دنیا که معتقد به دین اسلام بوده و دیندار است باید نسبت به رعایت حجاب و عفاف اهتمام ویژه ای داشته باشد.

وی افزود: برای رسیدن به تمدن نوین اسلامی باید همه نکات و دستورات دینی را رعایت کنیم چرا که یکی از ملزومات رسیدن به این تمدن، همین رعایت نکانت دینی است که رعایت حجاب و عفاف هم در این راستا می باشد.

فرماندار بروجرد با اشاره به این که حجاب و عفاف لازم و ملزوم هستند، گفت: این دو مولفه مهم باید در کنار هم باشند اما باید توجه کرد که رعایت حجاب فقط مختص بانوان نیست بلکه آقایان هم باید نسبت به این امر مهم توجه نمایند.

منعمی بیان کرد: در مجموعه ادارات باید موضوع حجاب و عفاف به عنوان موضوعی اصلی دسته بندی و به آن عمل شود و در این راستا فقط برخورد سلبی توصیه نمی شود بلکه لازم است فرهنگ سازی و آگاهی از این که رعایت حجاب چقدر در امنیت و سلامت فرد و جامعه موثر است بیان گردد.

وی خاطر نشان کرد: لازم است با کسانی که به صورت عامدانه اقدام به بدحجابی و کمرنگ کردن حجاب می کنند، برخورد شود.

فرماندار بروجرد گفت: در موضوع حجاب و عفاف، دانشگاه ها می توانند این مهم را به صورت کار تحقیقاتی در دستور کار قرار دهند و در نهایت به راهکارهایی می توان دست یافت البته برای تبلیغ و ترویج حجاب هرچه که لازم است از جمله آموزش و یا برنامه های دیگر صورت گیرد تا به نتیجه برسد.

انتهای پیام/