گیوه کی با بیان این که بروجرد رتبه نهم تعهد اشتغال را در استان دارد گفت: فقط 5 درصد تعهد اشتغال محقق شد.

به گزارش بازتاب بروجرد، عبدالعلی گیوه کی در جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان که در فرمانداری برگزار شد، اظهار داشت: تاکنون ۷۰۰ فقره تسهیلات در حوزه اشتغال که بیشتر قشر جوان بوده پرداخت شده است.

وی با بیان این که در بروجرد یک بازارچه دائمی مشاغل خانگی ضروری است، افزود: ایجاد این بازارچه سبب می شود تا افراد بهتر بتوانند تولیدات خود را عرضه نمایند و سبب تقویت در امور کار آنها می شود.

 رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی بروجرد با اشاره به تعهد اشتغال گفت: تعهد اشتغال امسال در بروجرد شش هزار و ۲۹۸ نفر است که هم اکنون بروجرد در استان رتبه نهم را در بین ۱۲ شهر استان دارد و این رتبه خوبی برای شهرستان بروجرد نیست.

گیوه کی عنوان کرد: تاکنون ۳۷۷ نفر که حدود پنج درصد تعهد اشتغال است، محقق شده در حالی که حداقل باید تاکنون ۳۳ درصد این تعهد اجرا می شد که نشان می دهد برخی از دستگاه ها نسبت به سهم تعهدی که برایشان مشخص شده، اقدام نکرده و یا بسیار ضعیف هستند.

در ادامه سعید رشنو رئیس اداره ورزش و جوانان بروجرد گفت: در سه ماهه اول امسال ۷۸۱ مورد ازدواج و ۲۰۴ مورد طلاق در بروجرد ثبت شده که لازم است در راستای افزایش ازدواج و کاهش طلاق برنامه های فرهنگی و اموزشی اجرا شود.

همچنین حمید آقایی سرپرست اداره ارشاد اسلامی بروجرد گفت: ۴۷۰ نفر از هنرمندان بروجرد که عمدتا جوانان هستند، عضو صندوق هنر می باشند که در ایام کرونا یک میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان تسهیلات به انها پرداخت شد.

وی بیان کرد: به هنرمندان عضو این صندوق که ازدواج نمایند ۳۰ میلیون تومان تسهیلات به همراه پنج میلیون تومان بلاعوض پرداخت می شود.

انتهای پیام/