حجت الاسلام حسینی با اشاره به اینکه مصیبت کربلا بسیار عظیم است، گفت: امام حسین(ع) در واقعه کربلا ذره ای عقب نشینی نکرد و تا لحظه شهادت مصمم تر در برابر دشمن می ایستاد.

به گزارش بازتاب بروجرد، حجت الاسلام سید علی حسینی در مراسم عزاداری محرم که در ناحیه مقاومت بسیج بروجرد برگزار شد اظهار داشت: مرگ شکستن قفس دنیا است و اگر ایمان و اعتقاد عمیق باشد و به آنچه یاد گرفتیم عمل کنیم سبب می شود انسان به مرحله ای برسد که هیچ چیز نتواند اعتقاد او را تغییر دهد.

وی افزود: یکی از مشکلات جامعه بشر بیماری های روحی و روانی است و اگر انسان رابطه خوب و عمیقی با خدا داشته باشد می تواند از بیماری های روحی به دور باشد.

امام جمعه بروجرد تصریح کرد: انسان نه فقط در زمان خاص بلکه همیشه باید به یاد خدا باشد و اگر انسان آرامش حقیقی را به دست آورد از مرگ نمی ترسد.

حجت الاسلام حسینی با بیان اینکه آرامش، نتیجه یاد خدا است، گفت: این آرامش در سایه عبادت و ترک معصیت به دست می آید که اگر دو کار واجب و ترک گناه انجام شود، آرامش هم ایجاد می شود.

وی بیان کرد: اگر انسان می خواهد در برابر سختی و وسوسه های شیطان آرام باشد باید آرامش درونی داشته باشد و در سایه ترک حرام و انجام واجب میسر است.

امام جمعه بروجرد با اشاره به اینکه مصیبت کربلا بسیار عظیم است، خاطر نشان کرد: امام حسین(ع) در واقعه کربلا ذره ای عقب نشینی نکرد و تا لحظه شهادت مصمم تر در برابر دشمن می ایستاد.

انتهای پیام/