رهبران نوشت:مکتب عاشورا، رمزتثبیت جمهوری اسلامی ایران است و با الگوگیری از این مکتب همه توطئه های دشمن خنثی می شود.

به گزارش بازتاب بروجرد، انقلاب اسلامی ما براساس اصول و محکمات خود کاملا منطبق با اسلام بوده و هیچ فرقی بین اسلام و انقلاب نبوده و نیست، براین اساس تاثیری که قیام عاشورا در شکل گیری انقلاب اسلامی داشته کاملا مشهود می باشد.

لبیک گفتن مردم ولایی ایران به ندای هل من ناصر ینصرنی امام حسین(ع) در زمان حاضر نشان از بصیرت مردم و عبرت گرفتن از تاریخ جهت جلوگیری از تکرارآن می‌باشد.

در طول این ۴۳ سال از عمر با برکت انقلاب و زمان‌های شکل گیری آن به وضوح تاثیر این مکتب را در اندیشه و حرکت ملت ایران قابل مشاهده است که با تاسی از مکتب عاشورا به راه خود ادامه داده است.

انقلاب اسلامی ایران، جنگ تحمیلی، فتنه های مختلف، تهدیدات مستمر و تحریم‌های ظالمانه و… را با عنایت خدا و تاثیر پذیری از مکتب عاشورا با قدرت پشت سرگذاشته و نشان داده که با الگو برداری از مکتب عاشورا، کثرت و امکانات دشمن هیچ تاثیری در اراده ملت نداشته و ندارد. طوری که امروز دشمن با استفاده از جنگ هیبریدی به دنبال گرفتن هویت دینی، تضعیف نظام و ایجاد فاصله بین امت و ولایت هست تا از این طریق به اهداف شوم خود برسد در حالی که تا زمانی که الگو گیری از مکتب عاشورا وجود دارد، این توطئه ها نمی تواند خللی وارد نماید.

اما ملت ایران هم با درس گرفتن از آن اتفاق تاریخی عاشورا در کنار ولی شان ایستاده اند و به دنیا ثابت کرده اند که امت با ولایت شکست ندارد چرا که نتیجه عدم همراهی امت با ولایت را در تاریخ دیده اند و دیگر اجازه تکرار تاریخ را نخواهند داد.

همایون رهبران تحلیلگر سیاسی