مهدی پور با اشاره به رسالت حضرت زینب(س) در واقعه عاشورا، گفت: انتقال پیام عاشورا مهمترین رسالت حضرت زینب(س) بود.

به گزارش بازتاب بروجرد، فرشاد مهدی پور در مراسم بزرگداشت روز خبرنگار و سالروز شهادت شهید صارمی که در گلزار شهدا برگزار شد، اظهار داشت: بروجرد شهر بزرگان و مفاخری همچون آیت اله بروجردی(ره)، جعفری و شهدایی مانند شهید بروجردی و شهید صارمی است که افتخار این دیار هستند.

وی افزود: در مرداد سال ۷۷ که خبر مزار شریف اعلام شد، در آن روز بهت و حیریتی ایجاد شد و نگرانی و ابهام سرنوشت دیپلماتها و خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی دیده می شد و سه هفته طول کشید که مشخص شد اما سه روز در کشور عزای عمومی اعلام شد و رهبری در مراسم حاضر شدند و بر پیکر شهدا بوسه زدند.

معاون مطبوعاتی وزارت ارشاد تصریح کرد: این رخداد که با پردازش در دنیا رو برو شد نقطه تشکیل روزی به نام خبرنگار بود و ما یک خبرنگار بین المللی را در چنین روزی از دست دادیم، خبرنگاری که در کشوری دیگر در حال تولید خبر بود به شهادت رسید.

مهدی پور با اشاره به رسالت حضرت زینب(س) در واقعه عاشورا عنوان کرد: این روزها که در محرم قرار داریم و مصادف با روز خبرنگار شده است، به یاد رسالت حضرت زینب(س) در کربلا می افتیم که در سال ۶۰ هجری توسط حضرت زینب(س) موضوعی به جریان افتاد و در همه موقعیت هایی که کاروان اسرا بودند، اگر حضرت زینب(س) نبود چیزی از عاشورا به دستمان نمی رسید لذا مسیری که کار خبر طی می کند در همین راه و مسیر است و انتقال پیام عاشورا مهمترین رسالت حضرت زینب(س) بود.

وی با اشاره به بسته حمایتی خبرنگاران بیان کرد: بسته حمایتی که هفته قبل اعلام شد توسط دولت برای تقویت حوزه رسانه انجام و همچنین تضمین شغل و بقای شغل انجام شده و لایحه ای برای نظام حرفه ای روزنامه نگاری تدارک شده که یک مطالبه دو دهه ای است که می تواند بخش زیادی از مشکلات را حل کند.

انتهای پیام/