حجت الاسلام حاتمی گفت:طرح کشوری «حامیم» با حضور ۳۰۰ دانشجوی لرستانی در بروجرد آغاز شد.

به گزارش بازتاب بروجرد، حجت الاسلام حبیب حاتمی در جمع خبرنگاران بروجرد،اظهار داشت:طرح «حامیم» با هدف تقویت نقش محوری دفاتر نهاد در راهبری فعالیت‌های فرهنگی در دانشگاه‌ها و تقویت بنیه اعتقادی و فکری دانشجویان فعال فرهنگی، سیاسی به مدت یک هفته در بروجرد آغاز شد.
وی افزود: از اهداف دیگر طرح «حامیم» امید آفرینی و تقویت نشاط و روحیه فعالیت‌های جمعی، تقویت انگیزه برای نقش آفرینی در سال تحصیلی و حضور میدانی در دانشگاه ها و استعداد سنجی و استفاده حداکثری از توانمندی ها و ظرفیت های دانشجویان و آماده سازی نیروی انسانی دفاتر برای فعالیت‌های نهاد در سال تحصیلی آینده و استفاده از فرصت شبکه سازی و تیم سازی دانشجویان مستعد می باشد.
مسئول نهاد رهبری در دانشگاه‌های لرستان عنوان کرد: مخاطبان طرح دانشجویان انقلابی، کنشگران و فعالان فرهنگی، سیاسی، مذهبی و فکری در دانشگاه‌های سراسر لرستان می باشند.
وی تصریح کرد: دانشجویان از ۶۰ دانشگاه استان لرستان  به مدت یک هفته به صورت شبانه روزی به میزبانی دانشگاه آزاد و دانشگاه آیت اله بروجردی(ره) در بروجرد در این طرح شرکت می کنند.
مسئول نهاد رهبری در دانشگاه لرستان گفت: از برنامه های اجرایی در طرح «حامیم» نشست ها و کرسی های آزاد اندیشی با حضور اساتید ملی و استانی و مسئولان ارشد لرستان از فردا جمعه آغاز  و تا پایان هفته ادامه خواهد داشت.
حاتمی با اشاره به اینکه این طرح  تاثیر گذاری بالایی در دانشگاه‌های استان لرستان خواهد داشت افزود: نشست با خانواده شهدا و نمایندگان مجلس شورای اسلامی و آیت الله نیازی نماینده مردم در خبرگان رهبری و استاندار و نماینده ولی فقیه در لرستان و فرمانده سپاه حضرت ابالفضل (ع) از برنامه دیگر خواهد بود.
حجت الاسلام محسن قربانی، دبیر اجرای طرح «حامیم» نیز گفت: در طول اجرای طرح سه عنوان کتاب با عناوین اندیشه اسلامی مقام معظم رهبری، همرزمان امام حسین(ع) و کتاب خط امام (ره) توسط اساتید برجسته تدریس خواهد شد.
وی افزود: همچنین در اجرای این طرح چهار نشست معرفتی با عناوین جهاد تبیین، جنگ شناسی دانشجویی و مقایسه حکمرانی امیر المومنین(ع) در جمهوری اسلامی با موضوع دشمن شناسی و پاسخ به شبهات برگزار خواهد شد.
وی اظهار داشت: در طول این طرح کارگاه نقد فیلم و گسترش مبانی اسلامی با نمایش فیلم هناس، و کارگاه مدیریت نشریه و شبکه سازی نسل جوان انقلابی با حضور اساتید کشوری برگزار خواهد شد.
دبیر اجرایی طرح «حامیم» بیان کرد: بازدید از صنعت و دستاوردهای نظام در شهرستان با بازدید دانشجویان از صنعت نساجی و دارو سازی به عنوان برند ملی انجام خواهد شد.
قربانی گفت: در اجرای طرح «حامیم» برگزاری یادواره شهدا و برگزاری مسابقات فرهنگی و ورزشی نیز برگزار خواهد شد.

انتهای پیام/