عضو هیأت رئیسه کمیسیون اصل 90 مجلس مهمترین اقدامات دولت سیزدهم طی یک سال گذشته را تشریح کرد.

به گزارش بازتاب بروجرد، الهام آزاد عضو هیأت رئیسه کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس گفت: ما شاهد اقدامات مهمی در یک سال گذشته در دولت سیزدهم بودیم که از جمله آن می‌توان به واکسیناسیون گسترده برای مقابله با بیماری کرونا و بازگشت آرامش به جامعه در مقابله با این بیماری اشاره کرد.

وی افزود: همچنین ما در یک سال گذشته شاهد تولید انسولین مورد نیاز در داخل کشور بودیم که این موضوع گام بسیار مهمی در این حوزه به شمار می‌رود.

عضو هیأت رئیسه کمیسیون اصل ۹۰ مجلس اظهار داشت: در حوزه روابط بین‌الملل نیز ما شاهد بهبود روابطمان با سازمان‌های بین‌المللی همچنین در سطح منطقه بودیم که نمونه این مسئله عضویت دائم ایران در پیمان «شانگهای» بود.

آزاد خاطرنشان کرد: همچنین حوزه فروش درآمدهای نفتی کشور در یک سال گذشته افزایش قابل ملاحظه‌ای داشته است، به اضافه اینکه ما توانستیم مطالباتمان را در این حوزه از کشورهای مختلف دریافت کنیم.

وی افزود: یکی از کارهای مهم دولت این بود که ما در زمستان شاهد قطعی گاز و در تابستان نیز شاهد قطعی برق خانگی نبودیم.

آزاد اظهار داشت: علاوه بر این، صنعت فضایی ما در دولت جدید احیا شد و ما شاهد پیشرفت‌های خوبی در این زمینه بودیم که نمونه آن را می‌توان در پرتاب ماهواره خیام به فضا مشاهده کرد.

عضو هیأت رئیسه کمیسیون اصل ۹۰ مجلس خاطرنشان کرد: همچنین دولت سیزدهم ۵ میلیون تن از شهروندان را تحت پوشش قرار داد و شاهد تصویب قانون مجلس درباره ناباروری و اجرای آن توسط دولت بودیم.

انتهای پیام/

  • منبع خبر : فارس