پارسا گفت: ۲۸۰۰ متقاضی مسکن ملی در بروجرد وجه اولیه را واریز کردند.

به گزارش بازتاب بروجرد احمد پارسا در شورای مسکن بروجرد که در فرمانداری برگزار شد اظهار داشت: در شهرستان بروجرد ۲۹ هزار و ۴۳۱ نفر برای مسکن ملی ثبت نام کردند که از این تعداد تاکنون ۹ هزار و ۲۴ نفر واجد شرایط بودند و از این تعداد هم دو هزار و ۸۴۰ نفر وجه اولیه ۴۰ میلیون تومان را واریز نمودند.

وی افزود: در بروجرد سه پروژه برای نهضت ملی مسکن در نظر گرفته شده است و در مجموع پیش بینی می شود بین شش تا هفت هزار متقاضی واقعی در شهرستان وجود دارد.
رئیس اداره راه و شهرسازی بروجرد تصریح کرد: اراضی ۴۳ هکتاری در کنار مسکن مهر با ظرفیت سه هزار و ۲۰ واحد است، پروژه دیگر ۲۴۰ واحد است که پیشرفت خوبی دارد و یک پروژه هم در دشت لاله در دستور کار قرار دارد.
پارسا عنوان کرد: در شهرهای زیر ۱۰۰ هزار نفر اجرای پروژه توسط بنیاد مسکن و در شهرهای خرم آباد، بروجرد و دورود به راه و شهرسازی واگذار شده است.
وی با اشاره به مشکلات نهضت ملی مسکن گفت: یکی از مهمترین اقدامات در اجرای این پروژه بحث زیرساختهاست که آب و برق مهمترین زیرساخت است که نیاز اجرای این پروژه است که در هشت کارگاه به سختی این زیرساخت‌ها تامین شده است.
رئیس اداره راه و شهرسازی بروجرد خاطر نشان کرد: هزار و ۵۱۲ واحد در مرحله صدور پروانه هستند که لازم است در این راستا تسریع صورت گیرد.

رئیس اداره راه و شهرسازی بروجرد گفت: ۷۱۵ نفر از مددجویان بهزیستی و هزار و ۳۵۸ نفر هم از مددجویان کمیته امداد برای نهضت ملی مسکن ثبت نام کردند ولی توان واریز وجه اولیه را ندارند که لازم است نهادهای حمایتی و خیران مسکن ساز در این راستا اقدام نمایند.

در ادامه عبدالعلی گیوه کی اظهار داشت: در بروجرد هشت تعاونی برای اجرای پروژه نهضت ملی فعال شدند البته تعاونی ها سازنده نیستند بلکه با مجری پروژه همکاری دارند و انتظار می رود در این راستا حمایتهای لازم صورت گیرد.
وی افزود: تعاونی ها یک ظرفیت مناسب هستند و در غرب کشور، بروجرد پیشروترین شهر در اجرای پروژه مسکن ملی است.