حجت الاسلام حسینی گفت: زائران حسینی در پیاده روی اربعین، اتحاد را به دنیا نشان می دهند.

به گزارش سفیر افلاک حجت الاسلام سید علی حسینی در گفت و گو با خبرنگار بازتاب بروجرد، اظهار داشت: راهپیمایی بزرگ اربعین یک پدیده بی نظیر در تاریخ است که چندین میلیون عاشق حسینی اینگونه به صورت خود جوش برای حضور در این مراسم شرکت می کنند و اتحاد را به نمایش می گذارند.

وی افزود: برگزاری این مراسم و این حضور بی نظیر در واقع کار خداست که خیل جمعیت به عشق امام حسین(ع) راهی این سفر می شوند چرا که اگر همه دولتها جمع شوند هیچ وقت نمی توانند چنین جمعیتی را جمع کنند.

امام جمعه بروجرد با اشاره به اثرات راهپیمایی اربعین گفت: در طول مسیر این سفر معنوی، انسان هیچگونه رفتار و گفتار زشتی نمی شنود، بدحجابی نیست، دعوا نیست، گناه نیست و هرآنچه دیده می شود سراسر خوبی و نیکی است که انسان را به یاد جمعیت بهشتیان می اندازد.

حجت الاسلام حسینی تصریح کرد: زائرانی که در این مراسم شرکت می کنند عبادت های خاصی می کنند، ذکر خدا و زمزمه صلوات همیشه بر زبانشان جاریست و احساس می شود که در هاله ای از نور قرار دارند، همچنین نعمت های مادی به وفور برای پذیرایی از زائران اربعین وجود دارد و هر کسی هر چیزی که در توان دارد از زوار پذیرایی می کند.

وی با بیان این که این مراسم مقدمه ساز ظهور است افزود: دشمنان از این اجتماع هراس دارند و مدام دست به توطئه و نیرنگ می زنند اما دلدادگان حسینی بدون توجه به این دروغ های دشمن، با جان و دل قدم در مسیر اربعین می گذارند و هر ساله شاهدیم مشتاقان زیادی عازم این سفر می شوند.

انتهای پیام/