امروز نخبه هایی برای توسعه، گام های بلند برمی دارند که با شکوفایی استعدادهایشان، کشور را سربلند می کنند.

به گزارش سفیر افلاک، به برکت پیروزی انقلاب اسلامی ایران عرصه برای پیشرفت و موفقیت جوانان این مرز و بوم باز شد تا جایی که امروز فرزندان این سرزمین بر قله های افتخار و سربلندی در دنیا می ایستند.

در این میان نخبه های جوان به میدان علمی آمده اند تا با شکوفایی استعدادهایشان بتوانند برای سربلندی کشور گام هایی بلند بردارند.

امیر مهدی کاکاوند یکی از نخبه های بروجردی در گفتگو با بازتاب بروجرد اظهار داشت: تیم ما با عنوان ” گروه کهکشان” به همراه دوستم امیر محمد ترکاشوند در زمینه پهباد های بدون سرنشین و کنترل شونده که بیشتر برای کمک به صنعت کشاورزی است فعالیت دارد و همه افکار و ایده هایمان را سعی داریم به اختراع و ابداعات برسانیم.

وی با اشاره به علاقمندی به پهبادها افزود: با توجه به فیلم هایی که در فضای مجازی درباره پهباد ها و هواپیماهای بدون سر نشین وجود دارد، به ساخت هواپیمای مدرن علاقه مند شدم و در گام اول اطلاعات زیادی در این زمینه کسب نمودم.

این نخبه بروجردی تصریح کرد: در همین راستا برای رسیدن به هدف اصلی، در دوره هایی مثل رباتیک، هوافضا، الکترونیک و برنامه نویسی شرکت کردم تا بتوانم در این زمینه موفق شوم، در گام بعدی پس از گذراندن دوره های مختلف، یک سازه از هواپیمای خودمان طراحی کردیم که دست پرتاب بود به این خاطر که آیرودینامیک هواپیما را به دست آوریم و بعد از تست های مکرر و موفق، وسایل را خریداری و بر روی هواپیما و همچنین شاسی سوار کردیم و هواپیما آماده پرواز شد.

کاکاوند به کاربرد پرنده اختراع شده اشاره کرد و گفت: این پرنده  در زمینه کشاورزی، رفع سموم و فیلمبرداری های هوایی می تواند فعالیت کند.

وی برنامه ریزی برای ابداع و اختراعاترا از اهداف مهم برشمرد و افزود: برنامه کاری ما برای آینده، ساخت مولتی کوپترها و هواپیماهایی است که بتواند به کشاورزی و صنعت کمک شایانی نماید و این ابزار، به خاطر زمین ها و مزارع و مکان هایی است که دسترسی به آن سخت دشوار است.

انتهای پیام/