ممدوحی با اشاره به شیوع گسترده ویروس آنفلوانزا، گفت: کاهش استفاده از ماسک، ابتلا به آنفلوآنزا را افزایش می دهد.

شهرام ممدوحی در گفتگو با خبرنگار بازتاب بروجرد، اظهار داشت: طی دو سال گذشته که کرونا شیوع بسیار زیادی داشت، استفاده از ماسک سبب شده بود تا ابتلا به آنفلوانزا بسیار کم باشد اما امسال با فروکش کردن کرونا و کاهش استفاده از ماسک، ابتلا به آنفلوانزا را افزایش داده است.

وی افزود: در حال حاضر این بیماری در بین اطفال، بیماران زمینه ای و سالمندان شیوع بسیار زیادی دارد به طوری که تعداد زیادی از آمار بستری های این بیماری مربوط به این افراد است.

معاون شبکه بهداشت و درمان بروجرد تصریح کرد: البته ویروس کرونا در حال حاضر بسیار ضعیف شده و شبیه سرماخوردگی است اما قدرت سرایت بالایی دارد و لازم است که همچنان رعایت پروتکل های بهداشتی مد نظر قرار گیرد.

ممدوحی بیان کرد: هر ساله با سرد شدن هوا شاهد شیوع سرماخوردگی و آنفلوآنزا بودیم که هم اکنون علاوه بر این دو بیماری، کرونا هم وجود دارد که استفاده از ماسک تا حد زیادی می تواند از شیوع بیماری بکاهد.

وی گفت: آنفلوآنزایی که بسیاری از افراد را درگیر کرده و اپیدمی شده است از نوع A می باشد که زنان باردار، اطفال، سالمندان و بیماران زمینه ای استفاده از واکسن و رعایت پروتکل های بهداشتی را مد نظر داشته باشند.

انتهای پیام/