گودرزی با بیان اینکه بروجرد رتبه نخست تولید بِه در استان را دارد، گفت: سالانه بالغ بر ۵۰۰ تن بِه در این شهرستان برداشت می‌شود.

جواد گودرزی در گفتگو با خبرنگار بازتاب بروجرد، اظهارداشت: بِه یکی از میوه های خاص است که علاوه بر مصرف خوراکی، خاصیت درمانی هم دارد به طوری که از میوه خام آن برای مربا، غذا و سایر موارد غذایی استفاده می شود و از دانه بِه هم برای درمان برخی از بیماری ها استفاده می شود.

وی افزود: در کل استان سطح زیر کشت بِه ۱۷۵ هکتار است که از این سطح ۸۸ هکتار مربوط به شهرستان بروجرد است و از این سطح باغات بِه، سالانه بالغ بر ۵۰۰ تن برداشت می شود که متوسط برداشت بِه در بروجرد نسبت به سایر شهرهای استان دو برابر است که امسال برخی از آنها به وزن یک کیلوگرم هم بودند.

مدیر جهاد کشاورزی بروجرد تصریح کرد: با توجه به اینکه بِه بروجرد از کیفیت و مرغوبیت خاصی برخوردار است، بخشی از آن به صورت تازه خوری و بخشی هم به استان های دیگر فرستاده می شود و به دنبال این هستیم تا بتوانیم این میوه را صادر کنیم چرا که ارزآوری به همراه دارد.

گودرزی گفت: در حال حاضر نهال هایی از این میوه در بروجرد کاشته و برای ترویج و گسترش باغات بِه اقداماتی صورت گرفته که طی سال های آینده ثمر می دهند ولی به دلیل اینکه در بروجرد صنایعی برای فرآوری این محصول وجود ندارد، بعد از تامین نیاز در بازار بروجرد، مابقی محصول به شهرهای دیگر فرستاده می شود.

وی بیان کرد: اقلیم بروجرد برای تولید این میوه بسیار مناسب و سازگار است البته در سال های قبل به دلیل وجود آفت، بخشی از باغات بِه دچار مشکل شدند که این مشکل با تحقیق کارشناسان برطرف گردید.

انتهای پیام/