پهلوان گفت: همزمان با هفته کتاب و کتابخوانی، ویژه برنامه "روشندلان بینا" در بروجرد برگزار می شود.

داود پهلوان در گفت و گو با خبرنگار بازتاب بروجرد، اظهار داشت: همزمان با هفته کتاب و کتابخوانی برنامه های متفاوتی در بروجرد برگزار می شود که مهمترین برنامه این مناسبت، برنامه روشندلان بینا است که همه برنامه های این روز با حضور نابینائیان عضو کتابخانه علامه شهیدی برگزار می شود.

وی افزود: بیش از ۱۰۰ نابینا عضو کتابخانه نابینائیان هستند که از کتابها و خدمات در نظر گرفته شده استفاده می کنند و بخشی از این کتابخانه به صورت تخصصی با همه امکانات در اختیار افراد نابینا قرار گرفته است.

مدیر کتابخانه های عمومی بروجرد تصریح کرد: همچنین عصر شعر یار مهربانف برنامه دیگری است که طی این هفته برگزار می شود البته علاوه بر این برنامه مهم، برنامه های دیگری از جمله برپایی نمایشگاه کتاب، قصه گویی، نشست کتابخوان مدرسه، بازدید دانش اموزان از کتابخانه ها نیز برگزار می گردد.

پهلوان عنوان کرد: در روز ۲۴ آبان ثبت نام از متقاضیان در کتابخانه ها رایگان است و افراد در این روز با مراجعه به کتابخانه ها بدون هزینه می توانند ثبت نام نمایند.

وی بیان کرد: در بروجرد هفت کتابهانه نهادی وجود دارد که یکی از این کتابخانه ها روستایی است، ۹ کتابخانه مشارکتی و کتابخانه آستان قدس رضوی وجود دارد و بالغ بر شش هزار عضو فعال در این کتابخانه ها فعالیت دارند که حدود ۱۴۰ هزار جلد کتاب در این کتابخانه ها قرار دارد.

مدیر کتابخانه های عمومی بروجرد با اشاره به سرانه فضای کتابخانه در بروجرد بیان کرد: سرانه فضای کتابخانه در بروجرد به ازای هر ۱۰۰ نفر دو متر است.

انتهای پیام/