حسنوند گفت: همزمان با هفته بسیج ۱۷۰ برنامه در بروجرد برگزار می شود.

به گزارش بازتاب بروجرد، سرهنگ احمد حسنوند در نشست خبری با خبرنگاران که به مناسبت هفته بسیج برگزار شد اظهار داشت: اگر بخواهیم بسیج را خوب بشناسیم باید به سراغ خالق آن برویم، امام راحل با تشکیل بسیج نشان داد که این نهاد از اهمیت خاصی برخوردار است چرا که انسان های پاک، مخلص و معتقد به خدا در این نهاد حضور دارند.

وی با بیان اینکه بسیاری از پیشرفت های کشور مرهون بسیج است، افزود: بسیج نماد ملی مقاومت و آگاهی ملت است که با معنویت و اخلاص حضور پیدا می کنند و همه افراد اعم از زن و مرد می توانند به عنوان یک بسیجی حضور داشته باشند که این افراد همگی تابع ولایت فقیه هستند و در همه عرصه ها حضور پرشوری دارند.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج بروجرد عنوان کرد: بسیج به دنبال این است که آمادگی لازم را داشته باشد چرا که گرگ های درنده به دنبال غارت منافع کشور هستند و از طرفی همیشه این آمادگی را دادند تا در صورت وقوع حوادث و بلایا بتوانند خدمات مورد نیاز را ارائه دهند‌.

وی با اشاره به خدمات بسیج در عرصه سازندگی گفت: هر نهادی که به دنبال خدمت رسانی به مردم باشد مورد مخالفت دشمن قرار می گیرد چرا که دشمن تلاش دارد تا مردم را ناامید کند ولی بسیج می خواهد که مردم امیدوار شوند که نمونه آن را در دوران کرونا دیدیم که چگونه برای تولید ماسک یا کمک به مردم در صحنه حاضر شدند.

حسنوند خاطر نشان کرد: در طول این سالها دشمنان به دنبال ایجاد اختلال در امنیت کشور بوده اند و این در حالیست که در هر توطئه دشمن، بسیج با همه توان به میدان آمده است و اقتدار را به نمایش گذاشته است.

وی بسیج را شفا بخش در بسیاری از عرصه ها دانست و عنوان کرد: پاسداری از ارزشها مهمترین هدف بسیج است و امروز بسیج به الگویی برای بسیاری از کشورهای جهان تبدیل شده تا با الگوگیری از بسیج بتوانند در میدان علیه جبهه باطل بایستند.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج بروجرد با اشاره به برنامه های هفته بسیج بیان کرد: برگزاری ۱۰۰ نشست بصیرتی، ۳۶ یادواره شهدا، سرکشی از خانواده شهدا، اعزام ۱۰ گروه جهادی به مناطق محروم، ویزیت رایگان بیماران، غبار روبی گلزار شهدا، توزیع کمک های مومنانه، اجتماع عظیم بسیجیان از مهمترین برنامه های هفته بسیج در بروجرد است.

وی تصریح کرد: طی یک سال گذشته ۲۴۰ مورد تسهیلات مشاغل خانگی با هزینه شش میلیارد تومان پرداخت شده است، همچنین ۱۰۰ تسهیلات معیشتی به ارزش یک میلیارد تومان، با همکاری بنیاد برکت ۹۰ تسهیلات به ارزش دو میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان، با همکاری اداره کار به ۱۰۰ نفر بالع بر دو میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان پرداخت شده است همچنین ارائه آموزش به دو هزار و ۶۸۸ نفر توسط فنی و حرفه ای انجام گرفته است.

حسنوند اظهارداشت: طی این مدت ۶۷ صندوق با چهار میلیارد تومان، راه اندازی چهار تعاونی، اجرای ۱۳۳ پروژه عمرانی با هزینه ۱۴ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان، ساخت ۳۸ منزل مسکونی برای محرومان، آبرسانی به شش روستا، احداث کانال به طول پنج هزار متر، لایروبی ۱۷ رودخانه، تعمیر دو مدرسه از دیگر خدمات ارائه شده بوده است.

وی افزود: طی یک سال اخیر بالغ بر ۳۱ میلیارد تومان کمک مومنانه در بروجرد توزیع شده است، در این مدت سه هزار و ۷۵۰ بسته معیشتی، سه هزار و ۵۱۲ بسته لوازم‌التحریر، ۷۱ جهیزیه در بین خانوارهای نیازمند توزیع شده است.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج بروجرد عنوان کرد: ویزیت سه هزار نفر توسط تیم های درمانی در مناطق محروم، حضور ۵۰ بازرس افتخاری برای نظارت بازار و تلاش برای رفع مشکل چهار کارخانه نیز انجام شده است.

وی گفت: در بحث شرکت های دانش بنیان، ۴۰ طرح علمی ارائه شده و حمایت از چهار طرح فناور انجام شده است.

حسنوند تصریح کرد: در این مدت شش مهد قرآنی راه اندازی شده که با هدف ترویج فرهنگ قرآنی بوده است.

انتهای پیام/