پیردایه گفت: 7 هزار معلول در بروجرد شناسایی شده و از خدمات سازمان بهزیستی بهره مند می شوند.

کرم رضا پیردایه در گفت و گو با خبرنگار بازتاب بروجرد، اظهار داشت: در شهرستان بروجرد هفت هزار معلول شناسایی شده که این افراد دارای پرونده بوده و تحت پوشش بهزیستی قرار دارند که از خدمات سازمان در بخش های مختلف بهره مند می شوند.

وی افزود: خدماتی که به معلولان ارائه می شود شامل پرداخت مستمری، خدمات درمانی، خدمات وسایل توانبخشی، دریافت کمک هزینه مناسب سازی منزل، کمک هزینه تحصیلی، پرداخت وام اشتغالی است که تلاش می شود تا خدمات بهتری به آنها ارائه گردد.

رئیس بهزیستی بروجرد تصریح کرد: یکی از مهمترین خدمات بهزیستی پرداخت وام های خود اشتغالی است چرا که مهمترین دغدغه و مشکل جامعه معلولان، اشتغال است که در این راستا امسال ۱۵۷ نغفر از افرادی که جویای کار بودند به بانکها معرفی شدند.

پیردایه عنوان کرد: در سال جاری ۶۲ فقره وام خود اشتغالی که هر وام بین ۷۰ تا ۸۰ میلیون تومان به مددجویان پرداخت شده و در مجموع تاکنون چهار میلیارد ۴۰۰ میلیون تومان تسهیلات پرداخت شده و مابقی افراد هم که تشکیل پرونده دادده اند، تسهیلات را دریافت می کنند.

وی با اشاره به تامین مسکن معلولان خاطر نشان کرد: در طرح مسکن ملی، پرداخت کمک هزینه مسکن به مددجویان در دستور کار قرار دارد که از استان لرستان بیش از هزار نفر متقاضی مسکن ثبت نام کرده اند و بعد از استعلام و بررسی مشمول دریافت کمک هزینه مسکن می شوند.

انتهای پیام/