حجت‌الاسلام حسینی با اشاره به برگزاری همایش بانوان فاطمی در بروجرد، گفت: محتواهایی با محوریت پیامدهای بدحجابی در سطح شهر و فضای مجازی نیز توزیع می شود.

به گزارش بازتاب بروجرد، حجت‌الاسلام سید علی حسینی در شورای فرهنگ عمومی بروجرد اظهارداشت: کسانی که حجاب رعایت نمی کنند انسان های ضعیف و ناآگاه بوده و از جهت اعتقادی و سیاسی بسیار ضعیف هستند و نمی توان این پدیده را نادیده گرفت و اگر کوتاه بیاییم به تعداد افراد بی حجاب اضافه می شود که لازم است برخورد عاقلانه و قانونمند صورت گیرد.

وی افزود: محتواهایی در این زمینه آماده شده و به صورت گسترده در سطح شهر توزیع می شود، همچنین در فضای مجازی هم باید پیامدهای بی حجابی را مطرح کرد که در راستای همین موصوع نیز، همایش بانوان فاطمی در بروجرد برگزار می شود.

امام جمعه بروجرد تصریح کرد: برای ارائه تذکر به افراد بدحجاب گروه های امر به معروف و نهی از منکر راه اندازی می شود تا این بی حجابی برچیده شود و می طلبد محتواهایی هم در مورد دستاوردهای نظام و هم استراتژی دشمن به صورت بنر و بروشور تهیه و توزیع شود.

در ادامه احسان یاوری رییس دانشگاه آیت‌الله بروجردی گفت: نسل جوان الگوی مناسبی برای خود نیاز دارد که به دلیل انحراف رسانه ای، سلبریتی ها الگو شده اند و آنها نیز به این سمت کشیده شدند در حالی که باید الگوی نسل جوان، زن مسلمان انقلابی باشد که در این راستا جشنواره زن مسلمان تمدن ساز ایران اسلامی در دستور کار قرار گرفت که این افراد، بانوان موفق و محصول انقلاب اسلامی هستند که با پوشش اسلامی به پیشرفت رسیده اند به نسل جوان معرفی شود.

وی افزود: تا ۲۰ دی ماه سایت شرکت در این جشنواره آماده است که بانوان موفق محجبه، مدارک را بارگذاری و همزمان با ولادت حضرت فاطمه(س) جشنواره برگزار می شود.

در ادامه مسلم مرادی فرماندار بروجرد اظهار داشت: مسئله حجاب یک مسئله کلی می باشد که بسیار مهم است و یک دستورالعملی هست از سوی وزارت کشور که سهم هر دستگاه در راستای ترویج فرهنگ حجاب و عفاف مشخص شده است.

مرادی بیان کرد: باید از تجربیات گذشته موفق به عنوان پایلوت استفاده کرد و باید تحلیلی از بدحجابها داشته باشیم و حلقه مفقوده در این مشکلات، ارتباط است و می طلبد با گفتگو این را برطرف کرد که گفتگو کنیم مشکل و دلیل بدحجابی آنها چیست و اگر مشکل آنها برطرف شد با رافت اسلامی می توان آنها را از سمت بدحجابی برگرداند.

وی افزود: باید یه نقطه به صورت پایلوت مشخص شود و همه دستگاه ها در راستای ترویج فرهنگ حجاب و حجاب، طرح داشته باشند و اگر ارتباط با بی حجاب برقرار شود قطعا منجر به نتیجه خواهد شد.

فرماندار بروجرد خاطر نشان کرد: همه باید تلاش کنیم تا حجاب و عفاف به عنوان یکی از مسائل مهم مد نظر باشد.

انتهای پیام/