فرمانده سپاه ناحیه بروجرد گفت: 700 متر کانال آب‌بر کشاورزی در روستای گیجالی بروجرد با هزینه‌ای بالغ بر 250 میلیون تومان افتتاح شد.

به گزارش بازتاب بروجرد، سرهنگ احمد حسنوند صبح امروز در مراسم افتتاح کانال آب‌بر کشاورزی روستای گیجالی بروجرد در جمع خبرنگاران، اظهارداشت: روستای گیجالی بالا و پایین به‌دلیل کمبود و هدررفت آب با مشکلاتی مواجه بودند که جهاد کشاورزی برای رفع مشکل اقدام کرد و قسمتی از کانال آب‌بر با هزینه جهادکشاورزی انجام شد اما قسمتی از کار به طول ۷۰۰ متر باقی مانده بود که بسیج‌ سازندگی به کمک اهالی روستا دست به کار شدند و با هزینه‌ای بالغ بر ۲۵۰ میلیون تومان این پروژه را به سرانجام رساندند.

وی افزود: در مجموع سه کانال آب‌بر در روستاهای دودانگه به طول ۲۰۰ متر با هزینه ۵۰ میلیون تومان، کانال آب‌بر روستای قلعه محمد ضیاء به طول هزارو ۵۰۰ متر با هزینه ۴۵۰ میلیون تومان و ۷۰۰ متر کانال آب‌بر کشاورزی روستای گیجالی با هزینه ۲۵۰ میلیون احداث شده که این کانال‌ها از هدررفت آب جلوگیری و مشکل آب در این روستاها را برطرف می‌کند.

فرمانده سپاه ناحیه بروجرد تصریح کرد: براساس نیاز مردم و اهالی روستاها، این طرح‌ها در قرارگاه امام حسن(ع) بررسی و براساس اولویت‌ها انجام می‌شود.

حسنوند از ساخت ۹ مخزن آب در روستاهای بروجرد خبر داد و گفت: یکی از مشکلات روستاها این بود که با مشکل آب همراه بودند و درخواست مخزن داشتند تا آب در اختیار اهالی قرار گیرد، در همین راستا در ۹ روستا با کمک خیرین و اهالی روستاها مخازن آب احداث شد که ۶ مخزن آب افتتاح و سه مخزن دیگر هم در دستور کار است که مشکل آب را در ۹ روستا برطرف می‌کند.

وی با اشاره به اجرای پروژه‌های محرومیت‌زدایی بسیج، بیان‌ کرد: امسال ۹ منزل مسکونی برای مددجویان کمیته امداد ساخته می‌شود و علاوه بر این تعمیر ۲۷ مسکن در دستور کار قرار دارد البته پایگاه‌ها نیز به صورت محوری کارهای عمرانی مانند تعمیر منازل، مساجد و مدارس را انجام می‌دهند.
انتهای‌پیام/

  • منبع خبر : فرمانده ناحیه مقاومت بسیج بروجرد: