یاوری گفت: ایران اسلامی امروز بزرگترین قدرت نظامی جهان محسوب می شود.

به گزارش سفیر افلاک احسان یاوری در در اولین همایش ملی حقوق کودک در پرتو قواعد حقوق بشر دوستانه که در سالن زرینکوب اداره ارشاد اسلامی بروجرد برگزار شد، اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران مقتدر و مظلوم است و نماد اقتدار جمهوری اسلامی ایران نیروهای مسلح هستند که همواره در همه صحنه‌ها حضور قدرتمند داشته و دارند.

وی با بیان این که امروز ایران اسلامی بزرگترین قدرت نظامی جهان محسوب می شود افزود: از مظاهر مظلومیت ملت ایران در دوران دفاع مقدس بمباران هوایی دشمن به شهرهای ایران بود که نمونه آن، حمله شیمیایی به سردشت و دیگر مناطق بوده است.

رئیس دانشگاه آیت اله بروجردی(ره) تصریح کرد: سند مظلومیت ملت ایران شهادت ۶۸ شهید کودک دانش آموز در ۲۰ دی ماه ۶۵ بود که دشمن عی کرد تا انتقام شکست های خود در مناطق عملیاتی را از ملت ایران با بمباران شهرها بگیرد.

یاوری بیان کرد: جنایات بشری رژیم بعث عراق در مجامع بین المللی دیده نشد و امروز وظیفه داریم تا ندای مظلومیت ملت ایران را به گوش جهانیان برسانیم.

وی با تاکید بر این که شهادت ۶۸ کودک دانش آموز باید تبیین شود گفت: می‌طلبد که ابعاد موضوع برای نسل جوان و افکار عمومی جهان تبیین شود.

یاوری اظهار داشت: این همایش با محورهای مختلف با ۱۵۰ مقاله از کل کشور امروز در بروجرد برگزار شده و بعد از داوری ۱۲۰ مقاله پذیرفته شده است.

انتهای‌پیام/