حجت الاسلام هاشمی گفت:مظلومیت خون شهدای دانش‌آموز با ساختن برنامه‌های فرهنگی به آیندگان منعکس می‌شود.

به گزارش سفیر افلاک حجت الاسلام هبت اله هاشمی در اولین همایش ملی حقوق کودک در پرتو قواعد حقوق بشر دوستانه که در سالن زرینکوب اداره ارشاد اسلامی بروجرد برگزار شد، اظهار داشت: واقعه کربلا و شهادت طفل شش ماهه امام حسین(ع) به دست استکبار آن زمان، کودک کشی بود و ندای مظلوم خواهی شیعیان آغاز شد.

وی افزود: انقلاب اسلامی ایران، پرچم اسلام را بلند کرد و امام(ره) با جهاد و بنا نهادن مکتب اسلام و مبارزه با کفر و ظلم، اقدامی مهم انجام داد.

مدیر کل بنیاد شهید لرستان تصریح کرد: در سال ۶۵ با موشک باران دشمن ۶۸ کودک دانش آموز در بروجرد به شهادت رسیدند و مجامع بین المللی کوتاهی می‌کنند و جوابگو نیستند اما روزی باید با حکومت جهانی امام عصر(عج) جوابگو باشند.

حجت الاسلام هاشمی بیان کرد: مدرسه شهید فیاض بخش باید حرم می شد ولی کوتاهی شده است و خون ۶۸ شهید کودک دانش آموز دامن گیر مجامع بین المللی و استکبار جهانی خواهد شد و ندای یا لثارات الحسین بلند است و چهره پلید دشمنان از حقوق بشر دورغین آشکار شده است.

وی بیان کرد: همه اقدامات برای بلند کردن مظلومیت خون شهدای کودک دانش آموز با ساختن برنامه های فرهنگی و همایش ها به آیندگان منعکس خواهد شد.

انتهای پیام/