مرادی گفت: چاه‌های غیرمجاز در بروجرد پر و مسلوب می‌شوند.

به گزارش سفیر افلاک، مسلم مرادی در جلسه شورای حفاظت از منابع آب که در سالن جلسات فرمانداری شهرستان برگزار شد، اظهار داشت: چاه‌های غیرمجاز هرچه سریع‌تر شناسایی و به دستور قضایی و کمک نیروی انتظامی و امکانات لازم این چاه‌ها پر و مسلوب شوند و با متخلفین باید به‌ شدت برخورد شود و هیچ‌گونه مماشاتی با متخلفین نخواهیم داشت.
وی با بیان اینکه مهمترین مسئله آب است، افزود: منابع آبی محدود بوده و به دلیل تغییر اقلیم در حال از بین رفتن هستند و در راستای کشت محصولات آبدوست باید ممنوعیت کشت این‌گونه محصولات برای کشاورزان بازگو و بیان شود به طوری که کشاورزان باید برای کشت‌های جایگزین تشویق و ترغیب شوند به‌طوری‌که محصولاتی مانند زعفران، کلزا، موسیر و … مانند برنج سوددهی خوبی دارند.
معاون استاندار لرستان با اشاره به بیشه تالاب دالان بروجرد، اگفت: برای ساماندهی این تالاب باید تمهیدات لازم اندیشیده و با متخلفین به‌صورت قانونی برخورد شود چرا که بیش از ۹۰ درصد از اهالی بیشه دالان موافق هستند که به منطقه گردشگری تبدیل شود.
ومرادی با اشاره به انشعابات غیرمجاز آب، بیان کردد: مسئولین اداره آبفا انشعابات غیرمجاز را شناسایی کنند و با متخلفین برخورد کنند و می طلبد مسئله آب باید از هم‌اکنون مدیریت شود تا در فصل تابستان برای تامین آب شهرستان با مشکل روبرو نشویم.

انتهای پیام/