مرادی گفت:افزایش فرهنگ مطالعه منجر به توسعه فرهنگی می شود.

به گزارش بازتاب بروجرد، مسلم مرادی در جلسه انجمن کتابخانه‌های بروجرد که در کتابخانه شهید باهنر بروجرد برگزار شد، اظهارداشت: رویکرد ما این است که از هر فرصتی برای ترویج فرهنگ مطالعه استفاده کنیم، اهمیت کتاب در دنیا شناخته شده است و باید خروجی اینگونه جلسات برای جوانان و نوجوانان قابل لمس باشد.

وی با بیان این که فرهنگ زیربنای توسعه است، افزود: از نطر زیرساختی و موجودی کتاب، مشکلی وجود ندارد ولی مشکل اصلی این است که چه اقدامات و برنامه‌ریزی صورت گیرد که نسل جوان تشویق شوند تا مطالعه بیشتری انجام دهند.

فرماندار بروجرد تصریح کرد: تربیت نسل جوان به عنوان یک امانت الهی، رسالتی است که باید تلاش کنیم تا به بهترین شکل آنها را تربیت کنیم چرا که ذهن کودکان و نوجوانان سفید است و باید کتاب‌هایی معرفی کنیم تا کودکان رغبت زیادی به مطالعه داشته باشند.

مرادی بیان کرد: امروز درگیر جنگ ترکیبی با دشمن هستیم که دشمن در این جنگ تلاش دارد تا قلبها و ذهنها را درگیر کند لذا با توجه به مولفه مهم جهاد تبیین، می‌طلبد که کتاب‌های مورد نیاز جامعه را به نسل جوان معرفی کنیم.

وی خاطر نشان کرد: افزایش فرهنگ مطالعه منجر به رشد فرهنگی و اجتماعی می شود که لازم است در مناسبت‌های مختلفف کتاب‌های همان مناسبت‌ها معرفی گردد تا علاقمندان بتوانند با مطالعه این کتابها بر دانش خود بیفزایند.

انتهای پیام/