محتشمی پور گفت:23 هزار میلیارد تومان حقوق دولتی در حوزه معادن اخذ شد.

به گزارش بازتاب بروجرد، رضا محتشمی پور در جلسه‌ای که با حضور بهره برداران معادن در فرمانداری بروجرد برگزار شد، اظهار داشت: در کل کشور هفت هزار معدن فعال و پنج هزار معدن غیر فعال وجود دارد که سعی می‌شود محدوده‌هایی به این بخش‌ها اضافه گردد.

وی افزود: طی ۱۰ ماهه اول امسال بالغ بر ۲۳ هزار میلیارد تومان حقوق دولتی در حوزه معادن در کل کشور اخذ شده است.

معاون امور معادن وزارت صمت تصریح کرد: تعطیلی معادن منجر به سلب صلاحیت آنها می‌شود که برای معادن مهلت‌هایی در نظر گرفته می‌شود که به اکتشاف، بهره برداری و سایر اقدامات بپردازند و در صورت عدم این اقدامات و عدم پیگیری، منجر به سلب صلاحیت می‌شود و اگر معدنی بیش از یک سال تعطیل باشد و پیگیری برای فعالیت نکند، خلع ید می‌شود.

محتشمی پور بیان کرد: ساماندهی معادن غیر فعال حتما در دستور کار قرار می‌گیرد که در این راستا در سامانه کاداستر نیز معادنی که ثبت اطلاعات تولید نداشته باشند باید تعیین تکلیف شوند و در غیر این صورت پروانه این معادن ابطال می‌شود.

وی با اشاره به حقوق دولتی معادن خاطر نشان کرد: سال گذشته ۲٫۴ درصد از حقوق دولتی در معادن پرداخت شد که بیشتر به عنوان زیرساخت معدنی پرداخت شده است اما با همت مجلس شورای اسلامی، اصلاحی در این راستا صورت گرفت که این پول به خزانه معین استان برود و با اولویت بخش، هزینه شود.

معاون امور معادن وزارت صمت گفت: تخلف در بارگیری زیاد است که لازم است معادن اقدام به نصب باسکول استاندارد نمایند تا از تخریب جاده‌های منتهی به معادن نیز جلوگیری شود و اگر در این راستا معادن خسارتی را وارد کنند باید نسبت به جران آن اقدام نمایند.

محتشمی پور با تاکید بر نظارت معادن، اظهار داشت: موضوعات و مشکلات پیگیری و رصد می شود تا بر معادن فعال اضافه گردد.

انتهای پیام/