مشاور وزیر جهاد کشاورزی در قرارگاه امنیت غذایی گفت: در کل کشور سطح زیرکشت این محصول 14 هزار هکتار بوده که از این میزان ۵ هزار هکتار در لرستان است.

به گزارش بازتاب بروجرد، حمید اورعی ظهر امروز در بازدید از پروژه‌های شهرستان بروجرد در جمع خبرنگاران اظهارداشت: طی دو روز گذشته بازدیدهای مختلفی از ظرفیت‌های استان لرستان انجام شد که هدف از این بازدید، ایجاد ظرفیت بهتر و بهره‌وری بیشتر از کشاورزی در استان لرستان است.

وی افزود: یکی از موضوعاتی که در برنامه تحول کشاورزی در سطح کشور در حال اجراست، امنیت غذایی است و در راستای اجرای شعار سال که رشد تولید و مهار تورم نامگذاری شده، وظایفی بر عهده جهاد کشاورزی قرار داده شده است.

مشاور وزیر جهاد کشاورزی در قرارگاه امنیت غذایی با بیان اینکه کمبود کالای اساسی وجود ندارد، گفت: در برنامه امنیت غذایی، نظارت بر بازار انجام شده و همه بازرسان در حال فعالیت هستند که در راستای توزیع کالاهای اساسی مشکلی وجود ندارد.

اورعی بیان کرد: در راستای شعار سال، با برنامه ریزی‌هایی که در سطح وزارت انجام شده، تلاش می‌شود که رشد بهتری نسبت به سال‌های قبل داشته باشیم.

وی با اشاره به ظرفیت دانه‌های روغنی در لرستان، خاطرنشان کرد: یکی از ظرفیت‌های مهم استان لرستان، تولید دانه‌های روغنی خصوصا کاملینا است که در کل کشور سطح زیر کشت این محصول ۱۴ هزار هکتار است که از این میزان پنج هزار هکتار در لرستان بوده که ظرفیتی است که کشاورزان بتوانند در جهت تولید دانه‌های روغنی خصوصا کاملینا استفاده کنند و سوددهی و بهره‌وری بالایی دارد.

مشاور وزیر جهاد کشاورزی در قرارگاه امنیت غذایی افزود: سازمان جهاد کشاورزی در استان اهتمام دارد که از این کشت استفاده نماید و در راستای ترویج آن بکوشد که کشاورزان از بهره بیشتر برخوردار باشند.

اورعی با تاکید بر احیای قنات‌ها، گفت: باید بتوانیم قنات‌ها را احیا کنیم که در این زمینه کارهایی انجام شده است و در راستای استفاده بهینه از آب، مزارع شبکه‌بندی شده است تا کشاورزان از آبیاری نوین بهره ببرند.

انتهای پیام/