فرماندار بروجرد گفت:مشکلات حوزه بهداشت و درمان در بروجرد برطرف شود.

به گزارش بازتاب بروجرد مسلم مرادی در جلسه شورای اداری بروجرد که در سالن جلسات برگزار شد اظهارداشت: تلاش می‌شود تا با کمک مدیران بتوانیم بخشی از مشکلات را حل کنیم و همه دستگاه‌ها باید با همدلی و هماهنگی برای پیشبرد برنامه‌ها و اهداف اقدام نمایند.

وی افزود: دشمنان طی این مدت از طریق فتنه مسمومیت‌ها و جنگ ترکیبی وارد شده و باید تلاش کنیم تا به گونه‌ای اقدام شود تا توطئه‌های دشمن خنثی و در راستای خدمت به مردم گام برداریم.

فرماندار بروجرد با تاکید بر جهاد تبیین، تصریح کرد: همه مدیران باید جهاد تبیین را در دستور کار قرار دهند و هر دستگاهی برنامه‌های امسال را ظرف یک هفته تهیه کند تا بتوان طبق آن اقدام کرد.

مرادی بیان کرد: یکی از اقدامات مناسب در حوزه مسکن، طرح نهضت ملی مسکن است که در حوزه شعار سال بوده و مشکلاتی در این بخش وجود دارد که می‌طلبد از زمین‌هایی که در اختیار داریم واگذار شود.

وی با اشاره به مشکلات حوزه بهداشت و درمان گفت: در حوزه بهداشت و درمان مشکلاتی از جمله کمبود پزشک عمومی، کمبود پزشک متخصص بیهوشی، آمبولانس‌های فرسوده، درخواست انتقال پرستاران غیر بومی وجود دارد که نشان می‌دهد زیرساخت‌های ما جوابگو نیست.

فرماندار بروجرد اظهارداشت: در همین راستا کلنگ بیمارستان ۵۰۰ تختخوابی در بروجرد به زمین زده می‌شود و علاوه بر این که طرح توسعه بیمارستان کوثر افتتاح می‌شود تا با این اقدامات بتوان بخشی از مشکلات را در حوزه بهداشت و درمان کاهش داد.

مرادی به مشکلات آموزش و پرورش اشاره کرد و گفت: در حوزه آموزش و پرورش، میانگین معدل دانش آموزان مناسب نیست، رتبه قبولی کنکور رضایت بخش نبوده و علیرغم این مشکلات نیز، کمبود ۲۵۰ معلم وجود دارد که در این راستا برای آزمون استخدامی معلمان، سهمیه‌ای برای شهرستان لحاظ شده که جوابگو نیست.

وی با تاکید بر رعایت الگوی کشت در بروجرد، بیان کرد: در بخش آب و حوزه کشاورزی مشکلاتی وجود دارد به طوری که بیشترین افت آب در استان مربوط به بروجرد است و باید تلاش کنیم تا الگوی کشت با توجه به میزان آب رعایت شود.

انتهای پیام/