۳۰ درصد نارضایتی مردم از ترافیک شهری است و اگر جراحی ویژه ای نداشته باشیم مشکل می شود که برای رفع این مشکل، در این راستا چند طرح آغاز شده است.

به گزارش سفیرافلاک، یاسر امیرسرداری در جلسه شورای اداری بروجرد که در سالن جلسات فرمانداری برگزار شد، اظهارداشت: در دولت سیزدهم تلاش برای امید و اعتماد در دستور کار قرار دارد و دستگاه های دولتی با همکاری و همدلی مشغول به فعالیت هستند.

وی افزود: سبک زندگی مردم به سرعت تغییر می کند و سرعت تحولات بسیار زیاد است و نمی توان در قالب روش های قبلی و فرسوده اقدام کرد که باید رویکرد جدیدی در این راستا داشته باشیم.

معاون عمرانی فرماندار بروجرد تصریح کرد: در سطح شهرستان مسائل کلان و چالشی وجود دارد که نمونه ای از این مسائل، ترافیک و تردد است به طوری که ۳۰ درصد نارضایتی مردم از ترافیک شهری است و اگر جراحی ویژه ای نداشته باشیم مشکل می شود که برای رفع این مشکل، در این راستا چند طرح آغاز شده است.

امیرسرداری با تاکید بر آزادسازی حریم‌ها بیان کرد: آزادسازی حریم ها از اواخر سال قبل آغاز شده است که حریم جاده و رودخانه و تغییر کاربری‌ها چالشی است که باید مد نظر باشد.

وی رعایت الگوی کشت را یک الزام برشمرد و گفت: بارش های خوبی داشتیم ولی کم آبی در فصل گرما یک مشکل است که الگوی کشت را باید به جامعه کشاورزان ارائه داد تا بهترین شرایط را داشته باشیم.

در ادامه حجت الاسلام بیرانوند امام جمعه اشترینان گفت: همه ما باید ماه رمضان را به عنوان فرصتی که برای بندگی است به بهترین شکل استفاده نماییم، در بُعد اجتماعی نیز این مسئولیت ها اگر در مسیر ولایت باشد دارای اعتبار می شود ولی اگر مسئولی بخواهد در جایی مشغول باشد و از آن به عنوان ابزاری برای منافع خود استفاده کند در نهایت، عبادتها از او پذیرفته نیست.

وی افزود: رهبری در شعارسال راهبرد را مشخص می کنند و همه مسئولان تلاش خود را به سمت تحقق شعار سال که مهار تورم و رشد تولید است ببرند.
در ادامه محمد اصل مرزی رئیس اداره صمت بروجرد گفت: در شهرستان بروجرد سال گذشته ۱۸ واحد تولیدی که مشکل داشتند، شناسایی شد که هشت واحد تسهیلات گرفتند.

وی افزود: با توجه به اینکه۴۰ درصد صنعت استان در بروجرد واقع شده است، ولی دفتر گمرک برای صادرات نداریم که باید به این موارد توجه شود.

رئیس اداره صمت بروجرد تصریح کرد: ۲۶ درصد بافنده های فرش استان در بروجرد است که می طلبد نمایشگاهی در این راستا وجود داشته باشد.

انتهای پیام/