رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی بروجرد گفت: سال گذشته 230 نفر از جویندگان کار از طریق کاریابی‌های بروجرد مشغول به کار شدند.

عبدالعلی گیوه‌کی در گفتگو با خبرنگار بازتاب بروجرد، اظهارداشت: سال گذشته به ۹۹۵ پرونده شکایت کارگر از کارفرما در بروجرد رسیدگی شد، همچنین هزار و ۱۲۹ بازرسی از کارگاه‌های مشمول قانون کار به منظور نظارت بر حسن اجرای مقررات قانون کار صورت گرفت.

وی افزود: یکی از اقداماتی که در اداره کار انجام می‌شود، بررسی تقاضای بازنشستگی کارگران در مشاغل سخت و زیان آور است که سال قبل ۳۰۰ مورد بررسی در این زمینه صورت گرفت.

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی بروجرد تصریح کرد: طی این مدت ۲۳۰ نفر از طریق کاریابی‌ها مشغول به کار شدند و ۱۵۴ فرصت شغلی از طریق تعاونی برای جویندگان کار ایجاد شد و علاوه بر این موارد نیز پرداخت بیمه بیکاری برای ۴۱۴ نفر در سال گذشته انجام گردید.

وی با اشاره به تسهیلات مشاغل خانگی بروجرد، گفت: جمع کل مبالغ طرح‌های معرفی شده به بانک‌های عامل ۱۲ میلیارد تومان است که ۱۱ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان آن پرداخت شده است، همچنین در خصوص تسهیلات بند ب تبصره ۱۶ قانون بودجه سال ۱۴۰۱ نیز حدود هشت میلیارد تومان طرح به بانک‌ها معرفی شده که تاکنون مبلغ ناچیزی پرداخت شده است.

انتهای پیام/