دبیرکل جمعیت هلال‌احمر کشور گفت: برنامه‌ریزی‌های کلانی صورت گرفته که در هفته هلال پروژه‌هایی به ارزش بیش از هزار میلیارد تومان کلنگ‌زنی و افتتاح شوند.

به گزارش بازتاب بروجرد یعقوب سلیمانی در مراسم افتتاح پروژه‌‎های هلال‌احمر بروجرد در جمع خبرنگاران، اظهارداشت: برنامه‌ریزی‌های کلانی صورت گرفته که در هفته هلال پروژه‌هایی به ارزش بیش از هزار میلیارد تومان کلنگ‌زنی و افتتاح شوند، همچنین با هدف ارائه خدمات به بیماران خاص، سال گذشته نسبت به سنوات قبل جهش خوبی صورت گرفت که امسال هم با توجه به افزایش اعتبارات و برنامه‌ریزی که صورت گرفته، این خدمات به بیماران خاص مضاعف می‌شود.

وی با بیان اینکه در کل کشور شش هزار و ۶۰۰ خانه هلال وجود دارد، افزود: خانه‌های هلال، کانون بی‌واسطه ارتباط با مردم بوده که از سیاست‌هایی که امسال برنامه‌ریزی شده، حضور گسترده مردم در مجموعه خانه‌های هلال است.

دبیرکل جمعیت هلال‌احمر کشور تصریح کرد: در راستای تفاهم‌نامه با وزارت آموزش و پرورش برنامه‌ریزی شده که این آموزش‌ها در مدارس و خانه‌ها گسترده شود و به واسطه خانه‌های هلال دنبال این هستیم که بستر آموزش را مویرگی کنیم به گونه‌ای که در هر منزل یک امدادگر باشد.

سلیمانی خاطرنشان کرد: امسال موضوع آموزش به صورت جدی‌تر و محور آموزش هم خود مردم هستند که خانه‌های هلال در زمینه کاهش خسارت‌ها در زمان وقوع بلایا و حوادث بسیار نقش مهمی دارند که سال قبل کیفی‌سازی و امسال هم توسعه در دستور کار قرار دارد به طوری‌که بیش از چند هزار توسعه خانه‌هلال را داشته باشیم.

انتهای پیام/