جانشین فرمانده ناحیه مقاومت بسیج بروجرد با اشاره به رزمایش جهادگران فاطمی، گفت: 36 گروه جهادی به مناطق محروم بروجرد اعزام شده و در عرصه‌های عمرانی، بهداشتی، آموزشی و فرهنگی خدمات لازم را ارائه می‌دهند.

به گزارش بازتاب بروجرد، سرهنگ غلامرضا شجاعی امروز در رزمایش جهادگران فاطمی ۳ که در ناحیه مقاومت بسیج بروجرد برگزار شد، اظهارداشت: محرومیت‌زدایی و خدمت‌رسانی به مردم از مهمترین اقدامات بسیج سازندگی است که در سال گذشته هشت پروژه آبرسانی روستایی، ۱۳ پروژه آب کشاورزی، احداث، تکمیل و مرمت ۳۷ منزل مسکونی توسط بسیج سازندگی انجام شده است.

وی با اشاره به کمک‌های مومنانه افزود: سال گذشته در راستای کمک به نیازمندان بالغ‌بر ۲۹ هزار بسته معیشتی توزیع شده، همچنین ۶۵ کمک جهیزیه به نوعروسان نیازمند اهدا و بیش از ۴۰ هزار پرس غذای گرم توزیع گردید.

جانشین فرمانده ناحیه مقاومت بسیج بروجرد تصریح کرد: در مجموع سال گذشته بالغ‌بر ۲۹ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان کمک‌مومنانه توزیع شده و در فروردین امسال نیز سه هزار و ۳۰۰ بسته معیشتی به ارزش چهار میلیارد و ۹۵۰ میلیون تومان تهیه و توزیع شده است.

شجاعی بیان کرد: از دیگر اقدامات صورت گرفته در بسیج سازندگی، ایجاد هفت صندوق قرض‌الحسنه، رفع مشکل ۹۰ واحد تولیدی، ایجاد اشتغال هزار و ۳۰۰ نفر با اهدای تسهیلات اشتغال کم‌بهره‌ و فعال‌سازی واحدهای تولیدی، برگزاری دوره آموزش فنی و حرفه‌ای برای دو هزار ۱۸۲ نفر بوده است.

وی عنوان کرد: احداث بیش از چهارهزار و ۵۰۰ متر کانال آب‌بر کشاورزی در روستاهای بروجرد با مشارکت اهالی انجام شده و علاوه بر این موارد نیز اقداماتی از جمله ویزیت رایگان و آزادسازی زندانیان جرائم غیرعمد بوده است.

جانشین فرمانده ناحیه مقاومت بسیج بروجرد گفت: بیش از سه هزار و ۵۰۰ بسیجی در قالب ۲۳۵ گروه جهادی به مدت ۱۰ روز در زمینه عمرانی، اقتصادی، سلامت، آموزشی و ورزشی تلاش کرده که امروز ۳۶ گروه جهادی فعالیت خود را آغاز می‌کنند که شامل هشت گروه عمرانی، ۱۰ گروه پزشکی، یک گروه اقتصادی و سایر گروه‌ها در بخش‌های فرهنگی، آموزشی و ورزشی فعالیت می‌کنند.

انتهای‌پیام/