مدیر جهاد کشاورزی بروجرد گفت: مبارزه با علف‌های هرز در سطح 22 هزار هکتار از مزارع گندم و جو در بروجرد انجام شد.

جواد گودرزی در گفتگو با خبرنگار بازتاب بروجرد، اظهارداشت: یکی از مهمترین اقدامات جهاد کشاورزی، مقابله و مبارزه با آفت‌هایی است که مزارع و کشت‌ها را تهدید می‌کند که این اقدام بیشتر برای کشت محصولات استراتژیک از جمله گندم و جو طبق برنامه‌ریزی انجام می‌شود.

وی افزود: تاکنون در سطح ۱۳ هزار هکتار از مزارع گندم و ۹ هزار هکتار از مزارع جو، کار مقابله با علف‌های هرز انجام شده که اجرای این کار سبب کیفیت و عملکرد بهتر محصول می‌شود.

مدیر جهاد کشاورزی بروجرد تصریح کرد: از دیگر اقدامات انجام شده، مبارزه با آفت سن می‌باشد که در مرحله اول در سطح هشت هزار هکتار از مزارع با این آفت مبارزه شد و مرحله دوم نیز اجرا می‌شود.

گودرزی با بیان اینکه از دیگر آفت‌ها، زنگ زرد است که به دلیل رطوبت و دما رخ می‌دهد، گفت: در سطح ۳۰۰ هکتار از مزارع کشاورزی شهرستان بروجرد کار مقابله با این آفت انجام شده است.

وی خاطرنشان کرد: سطح زیر کشت گندم و جو در بروجرد ۲۴ هزار هکتار است که از این سطح ۱۴ هزار هکتار سطح زیر کشت گندم دیم و آبی و ۱۰ هزار هکتار هم سطح زیرکشت جو می‌باشد.

مدیر جهاد کشاورزی بروجرد عنوان کرد: پایش‌های مستمری از مزارع کشاورزی صورت می‌گیرد تا محصولات با بهترین کیفیت تولید شود و در این راستا از کارشناسان این بخش نیز استفاده می‌شود.

گودرزی افزود: امسال با توجه به بارش‌های خوبی که رخ داد انتظار می‌رود که برداشت محصولات کشاورزی نسبت به سال گذشته افزایش یابد.

انتهای پیام/